ADEON Dopravní značení 2019.2

Rok 2019 je tu a my pro Vás máme, kromě již v předchozím letošním článku zmíněné novinky ADEON Civil Tools, které jsou určené nejenom pro uživatele AutoCAD Civil 3D, tak také novinky v aplikaci ADEON Dopravní značení, jelikož nově jdou tyto dvě aplikace společně k distribuci v rámci jedné instalace.  Využívat však můžete i jen jednu z nich – jak jste u nás zvyklí i s produkty CGS (Ferrovia, Plateia a další) je to jen na Vás.

AutoCAD dopravní značení

Verze 2019.2 je rozšířením stávající knihovny dopravního značení a jeho spíše kosmetických úprav, avšak nikoli nepatrných. Pojďme se tedy na novinky podívat.

Rozšíření knihovny značení

Kromě menších úprav a případně oprav (pokud bylo někde třeba) bylo především do stávající knihovny doplněno zvýrazněné dopravní značení a jeho kombinace:

  • A11,
  • A12,
  • A15,
  • A32a a A32b,
  • IP6,
  • IP22,
  • P2,
  • P4,
  • a P6.

Při vkládání nových zvýrazněných variant značení jsme samozřejmě mysleli i na tvorbu výkazů, a tak jsme přikročili k označení tohoto typu značení ve formátu např. A15_ZV. Příponou _ZV tak je zřetelně odděleno značení se zvýrazněním, jak je patrné z výše vložených obrázků náhledů značek.  Některé typy zvýrazněných značek, jako např. A15, mohou být i ve variantách jiných, než pro značku typických rozměrů – tyto značky jsou tak následně vykázány jako např. A15_ZV_1000x1500 (viz poslední obrázek z výčtu náhledů výše), aby bylo ihned z výkazu jasné použití zvýraznění desky značky a její atypický rozměr.

V souladu s výše zmíněným rozlišením nově přidaného zvýrazněného značení byly v aplikaci také upraveny již obsažené zvýrazněné varianty, aby byly vykazovány shodně, jako např. značka Z3 na obr. výš.

Doplnění dalšího obsahu a opravy již obsaženého značení

Kromě výše zmíněného došlo také k úpravám jiných značek, jako např. značky V14, do které byla přidána varianta zobrazení pouze jízdního kola.

Např. na jednu z žádostí našeho uživatele, byl do záložky Další doplněn výstražník AŽD 97.

Samozřejmostí zůstává, že veškeré nové, doplněné a upravené značky a jejich varianty jsou v souladu s hladinami a knihovnou stávajícího (rušeného) značení. Nedošlo tak k případnému narušení Vámi připravených šablon AutoCADu či Civilu 3D a tak nemusíte používané šablony upravovat.

Poděkování a možnost zasílání tipů pomocí aplikace

Chtěli bychom na závěr článku tímto poděkovat našim uživatelům, kteří nám zasílají tipy pro úpravy a doplnění. Jsme rádi, že jste spokojeni a věnujete svůj čas na zasílání cenných podnětů. Abychom Vám práci ulehčili a také případně motivovali ty z vás, kteří se o své tipy zatím nepodělili, dodali jsme na kartu Servis k sekci aktivace přímou možnost nám skrze aplikaci zasílat zpětnou vazbu (bez možností vkládání obrázků).

Jakmile Vás tedy při práci potká nápad na vylepšení, sáhněte po tomto tlačítku a dejte nám tak jednoduše a rychle vědět.

Postup aktivace

Nová verze ADEON Dopravní značení 2019.2 je nyní součástí balíčku ADEON Civil Tools, určeného pro AutoCAD Civil 3D a AutoCAD (plný, nikoli LT). Vyžaduje tak provedení nové instalace a případně aktivace licence. Doufáme však, že díky novému rozšíření získá uživatel investicí několika málo minut pro instalaci aplikace nástroj, kterými ušetří mnohonásobně více času a tak se reinstalace jistě vyplatí.

Po reinstalaci původní aplikace ADEON Dopravní značení, pokud jej bude program vyžadovat, následně prosím pokračujte s aktivací, jak jste zvyklí dle Postupu aktivace a to i v případě aktivace modulu ADEON Civil Tools – nástrojů pro Civil.

Máte tipy, inspiraci či jste nalezli v aplikaci chybu

Pokud máte ze zkušenosti s prací s aplikací ADEON Dopravního značení jakékoli tipy pro zlepšení či jste nalezli chybu – neváhejte nám dát obratem vědět. Již stávající uživatelé vědí, že v průběhu roku vydáváme, je-li to třeba, průběžně opravy a rozšíření. Aplikace je zde pro Vás a tak zpětná vazba vyplývající z jejího užívání je velmi důležitá a napomůže dalšímu vývoji.

Kompatibilita aplikace

Aplikace dopravního značení 2019 je kompatibilní s Autodesk AutoCAD a Civil 3D verzí 2015 – 2019.

civil3dlogo    AutoCAD logo

V případě zájmu o produkt aplikaci Adeon Dopravní značení přejděte na náš CAD e-shop a nebo kontaktujte Vašeho obchodníka Adeon CZ, případně naše obchodní oddělení.

Napsat komentář