Autopath 2017 – Google Earth Import

Jste silničáři, pracujete s AutoCADem či s Civil 3D, vytváříte analýzy průjezdů vozidel a využili byste také import Google Map a povrch Google Earth?

Civiláři si ještě možná pamatují doby, kdy bylo možné přímo v Civil 3D vkládat mapy Google Earth a co bylo ještě lepší, rovnou také data povrchu. Tato funkce nám není k dispozici od verze Civil 3D 2012, kdy se ukázala naposledy. Máme sice k dispozici možnost Bing Live Map, které však nejsou vždy, co se týká kvality snímků plně použitelné, ale stejně to jsou „jen“ mapy. Existují samozřejmě programy třetích stran pro import jak map, tak povrchů z map… proč ale neskloubit tyto funkce do jedné aplikace a neinstalovat, aktualizovat a platit tak zbytečně za další program.

O samotném Autopath a jeho verzích PRO a LT se dozvíte více z předchozích článků, pojďme tedy na funkci vkládání map a dat povrchu v Autopath PRO.

Autopath PRO umožňuje kromě tvorby obalových křivek s širokými možnostmi jejich analýzy také nově od verze 2017.1 (letošního léta) import Google Map a Dat povrchu Google Earth. Vložení dat je velmi jednoduché, v kartě ribbonu Autopath najdete nově tlačítko pro připojení dat Google.

GE_import

Po jeho volbě si velmi jednoduše naleznete plochu pro vložení z mapy či zadáte místo/obec/adresu… to již záleží na Vás.

GE_import-okno

Po výběru lokality, si samozřejmě můžete náhled poupravit posunem a zoomovním přímo v mapě.  Dále máte možnost, jak je z předchozího obrázku vidět, zvolit import „jen“ samotné mapy, údajích o terénu, tedy nadmořské výšce a případně možnost vložení rastru. Po výběru potřebného už jen zbývá klávesou ENTER potvrdit vložení.

GE_import-okno-2

V následujícím okně již jen zvolíte Souřadný systém, ve kterém chcete data vkládat a potvrdíte tlačítkem ANO. Výsledek poté vypadá např. takto:

Imported_pics_GE-Autopath_Pro
Imported_pics_GE-Autopath_Pro-S-JTSK+MAP

AutoCAD logo  civil3dlogo  Bricscadlogo

V případě zájmu o produkt Autopath PRO či Autopath LT přejděte na náš e-shop a nebo kontaktujte Vašeho obchodníka ADEON CZ, případně naše obchodní oddělení.

Napsat komentář