Civil 3D – Chyba překladu vlastností pro ČSN podsestavy

Vyklubala se nám v Civil 3D 2020 menší chybička s chybějícím překladem stringů pro Vlastnosti vkládaných ČSN podsestav. Pojďme se tedy podívat, jak na nápravu.

Autodesk-Civil-3D-2020-logo

„Pamětníci“ si vzpomenou, že občasné problémy s českým country kitem jsme tu již v minulosti měli. Chyba se nyní může projevit právě u zmíněných ČSN podsestav, kdy ve Vlastnostech místo popisků řádků např. tloušťky základny, sklonů a šířek jízdních pruhů atd. se Vám zobrazí místo textu číselné kódy stringů překladu, viz obrázek níž.

Při tom, pokud vložíte do projektu celou sestavu a zvolíte danou podsestavu v ní, vše se zdá být v pořádku, jak je vidět na obrázku níž.

Oprava není složitá, jen je třeba menšího nastavení v C3D. Jen pro vysvětlení:

Překlad českých podsestav definovaných v souboru C3DCzechSubassembies.dll je uložen v souboru C3DCzechSubassembiesRC.dll. Tento soubor je nainstalován na cestě C:\ProgramData\Autodesk\C3D 2020\csy.

Je třeba právě tuto zmíněnou cestu přidat do Vyhledávací cesty podpůrných souborů, kterou najdete v AutoCAD / Civil 3D v nastavení:

V následně otevřeném okně rozbalte řádek – Vyhledávací cesta podpůrných souborů – přidejte tlačítkem Přidat… nový řádek a cestu zde zmíněnou překopírujte do tohoto nového prázdného řádku:

A je hotovo, překlad je již funkční i pro podsestavy samotné.

2 thoughts to “Civil 3D – Chyba překladu vlastností pro ČSN podsestavy”

Napsat komentář