Adeon Dopravní značení 2019 – pro AutoCAD a Civil 3D

Autodesk verze 2019 jsou tu a tak nejen z tohoto důvodu pro Vás máme i my novou verzi aplikace Adeon Dopravní značení 2019 určenou jako doplněk pro AutoCAD a Civil 3D.

AutoCAD dopravní značení

Tato nová verze je nyní kompatibilní s AutoCAD a Civil 3D 2019, ale především přináší řadu novinek, které vzešly i z Vašich tipů a tak doufáme, že Vám napomohou opět ušetřit o něco více práci a čas nad DIO projekty  – pojďme se tedy na ně podívat podrobněji.

Novinky verze 2019 v krátkém videu

Novinky aplikace Dopravního značení 2019 jsme připravili pro přehlednost do krátkého videa:

Rozšíření výkazů

Zapracovali jsme na nových možnostech vykazování dopravního značení. Aplikace nyní vykazuje „nejen“ počty SDZ (včetně sloupků dle typu), VDZ a délek podélných čar, ale nově i plochy VDZ a podélných čar. Jak jste již zvyklí, výkazy naleznete stále na kartě Servis, kde v sekci náhledu výkazů přibyl právě sloupec s vykazovanými plochami VDZ a podélných čar a grafikou se zobrazuje i barva značení, pro lepší orientaci ve výpisu. Samozřejmě toto rozšíření je obsaženo i v exportovaném výkazu do souboru MS Excelu, viz obrázky níž, a to jak pro navržené, tak stávající značení.

  

Rozšíření stávající knihovny značení

Některé varianty značek byly rozšířeny o nové kombinace či možnosti, jako např. dopravní značka P1 nově s možností určení pravého či levého odbočení, IS3b doplněna o variantu značky bez čísla silnice, IP17 rozšířena o další variantu, také zónová tabule IZ8, ve variantě „IZ8v“ jak je v aplikaci pojmenována značka IZ8 předpřipravená pro uživatelem definovaný vlastní obsah, byla rozšířena i o čtvercovou variantu značky (jak tomu bylo již dříve u varianty IZ8) atd. Samozřejmě včetně lehkých oprav, úprav a optimalizace bloků SDZ i VDZ, kde to bylo třeba.

  

  

Dále veškeré SDZ ve variantách navržené i stávající bylo rozšířeno o parametr Natočení, pro rychlejší sestavení vlastních uživatelem tvořených kombinací značek, abychom Vám ulehčili „skládání značek na sebe“.

Nově s verzí 2019 je zde také možnost využít přeškrtnutí rušeného SDZ a to jak pro samotnou značku, tak pro text označení značky.

  

Přeškrtnutí značky i textu je opět, jak je tomu u nás zvykem, umístěno v samostatné hladině. A to jak pro Návrh, tak variantu Stávajících DZ. Máte tak tedy kontrolu např. nad viditelností a barvou stylu přeškrtnutí pro text i značku nezávisle na sobě.

Karta Další

Na kartě Další, kde je k nalezení možnost vkládání samostatných sloupků a staničení dopravního značení najdete nově také možnost pro vložení bloku přeškrtnutí značení. Ten je připraven pro Návrh i Stávající DZ a to v nových vlastních hladinách. Možná jste si všimli na předchozím obrázku hladin přeškrtnutí s texte rucne. Máte tak možnost přeškrtnout jen některé značky pokud nechcete využívat či zrovna využít přeškrtnutí všech Stávajících.

  

 

Postup aktivace

Nová verze ADEON Dopravní značení 2019 vyžaduje novou instalaci a odinstalaci původní verze aplikace 2018.x. Pokud jste si tedy značení pro vkládání aplikací uživatelsky upravovali, nezapomeňte si prosím tyto Vaše značky zálohovat, aby nedošlo odinstalováním k jejich ztrátě, byla by to škoda takto nedopatřením o práci přijít.

Následně prosím již pokračujte s aktivací, jak jste zvyklí dle Postupu aktivace.

Máte tipy, inspiraci či jste nalezli v aplikaci chybu

Pokud máte ze zkušenosti s práce s aplikací Dopravního značení jakékoli tipy pro zlepšení či jste nalezli jakoukoli chybu – neváhejte nám dát obratem vědět. Již stávající uživatelé vědí, že v průběhu roku vydáváme, je-li to třeba, průběžně opravy a rozšíření. Aplikace je zde pro Vás a tak zpětná vazba vyplývající z jejího užívání je velmi důležitá a napomůže dalšímu vývoji.

Kompatibilita aplikace

Aplikace dopravního značení 2019 je kompatibilní s Autodesk AutoCAD a Civil 3D verzí 2015 – 2019.

civil3dlogo    AutoCAD logo

V případě zájmu o produkt aplikaci Adeon Dopravní značení přejděte na náš CAD e-shop a nebo kontaktujte Vašeho obchodníka Adeon CZ, případně naše obchodní oddělení.

 

2 thoughts to “Adeon Dopravní značení 2019 – pro AutoCAD a Civil 3D”

    1. Dobrý den,
      děkuji za dotaz a omluvám se Vám za zpoždění s odpovědí (léto a dovolené 🙂 ). Značky použité v projektu zatím není možné skrze panel aplikace vyhledávat, zatím žádný uživatel tento požadavek neměl.

      Co se týká možností úprav dodatkových tabulek, tak u tvaru křižovatky si myslím jsou pokryty takřka všechny možnosti. Nic méně i tak máte přístup k uživatelským úpravám pro všechny značky, nejen dodatkové, a tak si je můžete uzpůsobit dle Vašich potřeb. Mimo to jsou značky dle zkušeností uživatelů průběžně, je-li to u té které třeba, doplňovány a upravovány, stejně tak i funkce aplikace se dodávají dle potřeb uživatelů a jejich zkušeností z používání.

Napsat komentář