Dynamický popisek názvu šablony

Při práci se šablonami je dobré mít šablony popsány textem pro jejich snadnější orientaci. Při změně názvu šablony v jejich vlastnostech je vždy nutné změnit i pomocný text nad šablonou.

V dnešním příspěvku si ukážeme jak na to, aby se popisek vždy měnil v závislosti na názvu šablony.

1_sablona

Pro vytvoření dynamického popisku použijeme víceřádkový text. Vzhled textu si můžete nastavit libovolně dle Vašeho uvážení. Po zadání „oblasti textu“ vybereme z nabízeného panelu ribbonů POLE. V kategorii pole vyberte – objekty a v názvu polí – objekt. Ve sloupci typ objektu vybereme naši šablonu. Při vybrání šablony se zobrazí nabídka vlastností, ve které vybereme – název a potvrdíme tlačítkem OK. Název se následně automaticky vepíše do okna textu.

Pokud budeme chtít změnit název šablony a pomocného textu, tak ve vlastnostech šablony typických řezů stačí změnit její název, potvrdit a následně výkres zregenerovat příkazem „regen„. Text se následně upraví dle názvu šablony.

Postup - zmena

Výhodou dynamického popisku textu je i to, že po zkopírování šablony včetně textu, je text opět dynamicky navázán na zkopírovanou šablonu a její název.

Text můžete také kopírovat samostatně pro ostatní šablony, které jsou již vloženy ve výkresu. Stačí na text dvakrát poklepat a otevře se opět nabídka pole. V nabídce vyberete šablonu a nastavíte ve vlastnosti název. Text se následně upraví dle názvu šablony.

postup 2

Doufám, že Vám tento příspěvek usnadní orientaci v popisech šablon v programu Civil 3D.

Napsat komentář