Infraworks 360 – Úvod

Žijeme v projekčním světě, kde se zkratka BIM stala zaklínadlem. Ve sféře infrastruktury není toto téma u nás zcela horké, ale první větší vlaštovky se již objevují, a jelikož jsme vám již přinesli bezpočet tipů, triků a projekčních rad pro práci v Civil 3D a v těch budeme samozřejmě i nadále pokračovat, tak jsme se rozhodli naše čtenáře postupně seznámit také s programem a prací v Infraworks 360.

infraworks 360 logo

Infraworks 360 Vám sice s projekční činností nepomůže v takové míře jako AutoCAD Civil 3D, za to s ním velmi rychle vytvoříte koncepční návrhy možných variant projektu, vizualizace, simulace a zajistí pochopení zpracovávané problematiky širší veřejností, která není zvyklá číst projektovou dokumentaci, což se jistě nejednou bude hodit. Projekty následně můžete k náhledu umístit on-line na servery Autodesku a zajistit tak přístup všem dotčeným úřadům a veřejnosti.

Infraworks 360 parcely

Infraworks 360 je geoprostorovou BIM platformou, pracující s parametrickým model pro plánování a analýzu dat reálného prostředí. Infraworks 360 umožňuje agregaci dat z mnoha zdrojů:

  • AutoCAD Civil 3D,
  • Revit, Revit Structure,
  • AutoCAD,
  • SketchUp
  • a mnohé další…

civil 3d interoperability

Pro nás „Civiláře“ je důležité, že model může být exportován z Infraworks 360 do Civil 3D a ze Civil 3D do Infraworks 360. Díky této vlastnosti tak můžeme s přehledem upravovat model v Infraworks 360, který byl např. z počátku vytvořen jako jedna z variant koncepčních návrhů a přebudovat jej importem ostrých dat finální varianty přesného modelu z Civil 3D, obohaceném o mostní konstrukce, sítě, okolní zástavbu atd. z dalších projekčních softwarů. Uspoříme tak čas, jelikož není nutné upravovat ta data, která změnou v daném území nejsou dotčena.

revit structure ai

Díky svižnému a uživatelsky nenáročnému prostředí a dynamickému modelu se schopností agregace rozsáhlé datové základny včetně vlastního modeláře terénu je Infraworks 360 zajímavým nástrojem, který se vám chystáme v našem seriálu „Infraworks 360“ ukázat. Příště si v krátkosti vysvětlíme možnosti nastavení aplikace a podíváme se na tvorbu terénu pomocí zmíněného modeláře Infraworks 360 – tzv. „Model Builder“.

model builder

 

Napsat komentář