Instalace Civil 3D 2013 aneb jak instalovat české šablony

AutoCAD Civil 3D ve verzi 2013 je již nějakou dobu „venku“. Nicméně pořád se vyskytuje problém s instalací českých šablon a všech přidružených stylů a popisků dříve známých jako samostatný instalační balíček CountryKIT.
Verze 2013 tento balíček obsahuje přímo v instalaci, jen je potřeba jej při instalaci zaškrtnout v rozšířených možnostech. Kritický okamžik instalace je na následujícím obrázku


V tomto kroku je potřeba rozkliknout šipku dolů, čímž se dostaneme k rozšířeným možnostem instalace. Nejdůležitější položkou je část Výběr obsahu. Zde zatržením volíme instalovaný obsahový balíček a v druhém sloupci volíme vytvoření zástupce na ploše. Zatrhneme tedy položku český obsah a zvolíme „ANO“.

Po úspěšné instalaci na ploše nalezneme odkaz na spuštění Civilu 3D s novým výkresem založeným na šabloně právě národního obsahového balíčku.

Pokud jste Civil 3D již nainstalovali bez českých šablon nezoufejte. Stačí znovu vložit instalační CD, nebo z ovládacích panelů windows zvolit odinstalovat nebo změnit programy. Spustíme instalátor a v otevřené nabídce vybereme volbu „přidat nebo odebrat funkce“ a program přímo nabídne okno s volbou balíčku šablon.


Stále je tu i možnost český balíček šablon (včetně balíčků ostatních zemí) samostatně stáhnout z oficiální stránek Autodesku a to konkrétně zde.

Napsat komentář