Je tu nová verze Autopath 2017.3

Máme tu červen a s ním přichází novinky k našim produktům CGS Labs. Pojďme se nejprve podívat na software analýzy vlečných křivek Autopath, nově ve verzi 2017.3.

Podporované CAD platformy

Začneme trochu netradičně – kompatibilitou, kterou vždy uvádíme jako poslední bod v našich článcích, avšak z důvodu označení nové verze 2017.3, chceme ihned na počátku zmínit, že:

Autopath 2017.3 podporuje verze aplikace AutoCAD, AutoCAD Civil 3D, AutoCAD Map 3DAutoCAD Architecture ve verzi 2013-2019, stejně jako BricsCAD Pro a Platinum V18-V13. Podporovány jsou pouze 64bitové verze!

AutoCAD logo  civil3dlogo

Značné rozšíření knihovny vozidel

Ihned na úvod je třeba zmínit, že do nové verze byla opravdu značně rozšířena knihovna vozidel. Knihovna vozidel je tak nyní obohacena o zemědělské stroje, vozidla záchranných složek, autobusy, nákladní vozidla, návěsy pro převoz větrných turbín, automobilové jeřáby, vysokozdvižné vozíky a řadu dalších.

02-Rozsireni_knihovny_vozidel

Jmenovitě byla knihovna obohacena o skupiny vozidel (vybíráme pro nás ty nejdůležitější):

 • Evropská knihovna vozidel záchranných složek
 • Knihovna užitkových vozidel
 • Knihovna automobilních jeřábů
 • Knihovna vozidel se zadní řízenou nápravou
 • dále i např. Knihovna letadel.

04-knihovna_vozidel_automobil_jeraby-Liebher

Jako příklad mohu zmínit přidání vozidel Tatra T815 a Mercedes Econic včetně parametrů nástaveb ve verzích pro záchranné složky (hasičská plošina a automobilní stříkačka) – na základě informací českého uživatele a jeho požadavku o přidání těchto vozidel.

03-knihovna_vozidel_IZS

Google Street View je nyní integrován do Autopath PRO

Autopath PRO je nyní rozšířen o funkci Google Street View pro vizuální prohlídku silničních objektů (podjezdy / nadjezdy, přejezdy, vjezdy, značky, mosty, tunely, portály apod.) Nově je tak možné v libovolném bodě vytvářené analýzy průjezdu vozidla v Autopath přejít do zobrazení Street View.

05-StreetView-01

Jak je z předchozího obrázku patrné, přímo v CAD / C3D prostředí využijete okno s náhledem Google Street View, kde stejně jako ve webovém prohlížeči přetažením oranžové postavičky z pravého spodního roku na místo určení polohy rozhledu postavu upustíte (modré křivky os komunikací jsou ty, které vozidla Google naskenovala, stejně jako v klasických Google mapách), čímž dojde zobrazení náhledu místa z pohledu řidiče. Dále již můžete taktéž pokračovat v průjezdu danou oblastí, jak jste z klasického Street View zvyklí.

05-StreetView-04

Integrace tohoto nástroje do CAD prostředí je opět další zajímavou funkcí, která Vám jistě dokáže uspořit čas.

Další rozšíření

Nová verze Autopath je také významnou aktualizací vylepšením animace průjezdu vozidla, tu je nyní možné spustit automaticky, jakmile je analýza průjezdu dokončena.

Vylepšení podrobně:

 • Nově možnosti Automatické spuštění animace po dokončení analýzy průjezdu
  06-Automat_spusteni_animace
 • Animace – při přejíždění posuvníku animace není vykreslen obrys vozidla v počáteční poloze
  07-pohyb_s_posuvnikem_animace
 • Podpora vozidel řízení zadní nápravy (vysokozdvižné vozíky / kombajny)

 

V případě zájmu o produkt Autopath neváhejte kontaktovat Vašeho obchodníka ADEON CZ, případně naše obchodní oddělení. V současné době pro Vás máme připravenu promo nabídku, která je však časově omezena. Máme připraveny zajímavé nabídky pro naše stávající i nové zákazníky, např. roční předplatné zdarma. Neváhejte se tedy u nás informovat o podmínkách probíhající promo akce.

 

2 thoughts to “Je tu nová verze Autopath 2017.3”

 1. Dobrý den,
  při instalaci autopathu mi dochází k problému v Civilu 3D. Problém je u křivek a šraf.
  Když vyberu křivku u, které chci změnit polohu více uzlů. Protáhnu jeden vrchol a výběr křivky se poté zruší. Když chci upravit další vrchol, tak musím opět vybrat křivku, protáhnout, znovu vybrat křivku, protáhnout další vrchol atd…
  Dříve jsem vybrala křivku, upravila jsem vrcholy, kolik jsem jich chtěla a poté jsem pomocí Esc zrušila výběr křivky.
  Je možnost jak to vyřešit? Zpomaluje to práci. Když autopath odinstalujeme funguje vše zase jak má. Děkuji za odpověď

Napsat komentář