Nádstavbové aplikace CGS Labs

Jak se již v předchozím článku zmínil kolega Jan Petrů, ačkoli jsme se s vydáváním článků na náš Blog trošku zasekli, musím se připojit k tomu, že jsme opravdu nezaháleli a připravujeme pro vás Civiláře, ale i AutoCADysty řadu novinek. Honza Vás již informoval o vypuštění nové šablony silničních staveb, dále pro vás připravujeme také nové silniční podsestavy, ale zmínku o nich nechám na některý další článek mým kolegům, tím však výčet užitečného obsahu a rozšíření nekončí.

CSG logo

Dnes se vám chystáme představit úplnou novinku, kterou chceme v naší české kotlině značně zjednodušit život kolejářům, následně silničářům a později v průběhu roku budou následováni i vodohospodáři, ale nové možnosti uplatnění se najdou díky nabízenému jistě i jinde. Od loňského roku totiž nově spolupracujeme s kolegy ze společnosti CGS Labs, která se specializuje na profesní nadstavby pro AutoCAD Civil 3D, AutoCAD a Map 3D, tedy obecně na produkty Autodesk s jádrem AutoCAD. V současnosti úspěšně dopracováváme naše české kolejářské standardy pro modul Ferrovia ve spolupráci s projektanty-kolejáři z řad našich uživatelů, dále silniční standardy pro modul Plateia a také vám chceme nabídnout v zahraničí velice úspěšný software pro „obalovky“, tedy analýzu průjezdu dopravních prostředků program Autopath. Další rozšíření např. modul Aquaterra pro vodohospodáře budou poté následovat.

Náš nový partner společnost CGS Labs je dynamickou společností působící na poli vývoje projekčního software již dlouhou řadu let. Ve své snaze o vývoj kvalitních, uživatelsky přístupných řešení míří mílovými kroky vpřed, ne nadarmo je mimo jiné certifikovaným vývojářem s puncem od Autodesku. Aktualizace programů jsou vydávány v průběhu celého roku a nová rozšíření a úpravy dle přání uživatelů společnost CGS Labs vydává vždy dvakrát ročně a to na jaře a na podzim. Uživatelé tak získávají vylepšení funkcionalit a jejich případná rozšíření v polovičním intervalu, než je obecně zvykem, což jistě potěší. Velký důraz je kladen na potřeby uživatele, což je i naším cílem, a tak budeme společně s kolegy z CGS Labs velmi rádi, pokud se s námi jako uživatelé podělíte o své názory, postřehy a potřeby a my se vynasnažíme kýžené vždy připravit k vydání v co nejkratším možném termínu a to nejen do již zmíněného „upgrade“ vydávaného dvakrát ročně.

Pojďme si ve stručnosti ukázat, alespoň část toho, na co se můžete těšit. Podrobně se na jednotlivá rozšíření zaměříme ihned po dopracování české lokalizace, o jejichž vydání vás budeme vždy s radostí informovat a to již s příchodem jara t. r.

 

Ferrovia je velice zdařilá kolejářská nadstavba AutoCADu Civil 3D a pro software s jádrem AutoCAD. Obsahuje nástroje pro projektování železniční cesty všech typů a jejich údržbu. S její pomocí jsou projektanti schopni vytvářet vše potřebné od návrhu trasy (s plnou integrací českých standardů včetně české kubické paraboly, katalogu výhybek s možností vlastního definování atd.), výpočet převýšení koleje, přes podélné řezy, nivelety, příčné řezy, koridory až po povrchy, výpočty kubatur a další nástroje pro editaci železnice. Vše je také připraveno pro použití v tolik dnes zmiňovaném BIM.

AutoCAD Civil 3D aplikace Ferrovia AutoCAD Civil 3D aplikace Ferrovia 2 AutoCAD Civil 3D aplikace Ferrovia 3

 

Plateia je oproti dříve zmíněné Ferrovii zaměřena profesně na silničáře a jejich potřeby. Silničáři v tomto profesním software naleznou vše potřebné pro návrh všech typů vozovek (trasy, podélné řezy, klopení, příčné řezy, povrchy, výpočet kubatur atd.), dále nástroje pro rekonstrukci ať se již pohybují v extravilánu či intravilánu a to zabaleno do uživatelsky příjemného prostředí, ve kterém se není třeba zaobírat tolik při každém školení a v praxi diskutovanými kódy používanými v Civil 3D.

AutoCAD Civil 3D aplikace Plateia AutoCAD Civil 3D aplikace Plateia 2

 

Autopath je v pořadí třetím řešením, o kterém se chceme dnes zmínit. Jedná se o intuitivního software pro tvorbu „obalovek“. Na poli software pro analýzu průjezdů dopravních prostředků si troufneme říci, že v poměru nabízených funkcí, které se ještě značně s novou verzí programu od letošního jara rozšíří, ale o tom zase někdy příště, nemá konkurenci. Zakoupením získáte nejen plnou knihovnu dle českých TP 171, ale i celosvětovou knihovnu vozidel a dalších dopravních prostředků, včetně různých tipů přívěsných vozíků, návěsů, letadel a dalších. Zároveň vám program nabízí i plnou volnost pro vytváření vašich vlastních vozidel a jejich přidávání do knihovny a to vše pro horizontální a vertikální analýzu.

AutoCAD Civil 3D aplikace Autopath AutoCAD Civil 3D aplikace Autopath 2 AutoCAD Civil 3D aplikace Autopath 3 AutoCAD Civil 3D aplikace Autopath 4

Napsat komentář