Návod na instalaci Ferrovia, Plateia, Autopath a dalších řešení CGS Labs

Portfolio infrastrukturních řešení CGS Labs je rozsáhlé, stejně tak již i uživatelská základna v ČR a SR, pojďme si tak i veřejně zpřístupnit návody k instalaci software. Následně i aktivace, ať máte vše při ruce.

Instalace portfolia CGS Labs je jednoduchá a přímočará, není se tak čeho obávat.

Instalační balíček

Stažením instalačního balíčku CGS Labs Infrastructure solution začíná samotná instalace – balíček je spustitelným exe souborem, který tedy stačí spustit a započít tak instalaci. Všimněte si, že ačkoli se balíček sestává z komplentího infrastrukturního řešení (silnice, želznice, vodní toky, vlečné křivky, 3D dopravní značení a nadzemní elektrické sítě) jeho velikost je jen necelý 1GB.

Celé infrasturkturní portofilio CGS Labs je připraveno v jednom instalačním balíčku, není tak třeba pro každý z programů stahovat vlastní instalaci a zároveň instalační balíček podporuje řešení pro Autodesk platformu (AutoCAD, Civil 3D apod.), tak také pro BricsCAD…, používáte-li tak ve firmě rozdílná CAD jádra, stačí Vám stáhnout a instalovat z jediného zdroje.

Postup Instalace

Úvodní okno instalace Vás v podstatě jen informuje o tom, co se chystáme instalovat, na dalším okně je však již třeba odsouhlasit licenční podmínky, pokud s nimi souhlasíme, abychom mohli instalaci odstartovat.

Dalším, již důležitým krokem z pohledu instalace je volba Kompletní (Complete) nebo Uživatelské (Custom) instalace. Toto je důležitá volba, pokud se nechystáte instalavat celé portfolio programů, ale např. jen program Autopath, Autosign.

Instalace jednotlivých řešení – Autopath, Autosign

Pokud se chystáte instalovat jednotlivá řešení, zvolte tedy možnost Uživatelské (Custom):

Zvolte si případně také Vámi preferovanou instalační cestu pomocí tlačítka Procházet (Browse):

a poté pokračujte výběrem daného software pro instalaci.

Instalace celého infrastrukturního balíčku CGS Labs (Ferrovia Ultimate, Plateia Ultimate)

Je obdobná instalaci pro jednotlivý software s tím, že dojde k instalaci všech programů v CGS Labs Infrastructure Solution obsažených.

Pokud se chystáte instalovat celé naše infra portfolio CGS Labs, využijte v následujícím okně volbu Kompletní (Complete) instalace. Zde si nevybíráte programy k instalaci, jsou zahrnuty veškeré, a jen volíte případně cestu pro uložení souborů instalace.

Volba cílového CAD řešení

V následujícím kroku, společnému pro instalaci jednotlivého sw nebo celého balíčku, je třeba zvolit cílovou/é CAD Platformu/y (AutoCAD, Civil 3D, … až po BricsCAD) a volbu potrvdit.

Průběh instalace

Průběh instalace je velmi rychlý, zabere jen jednotky minut a jste o něm informováni graficky oknem průběhu.

Zavedení uživatelského profilu

Po dokončení instalace a jejího potvrzení dojde k automatickému načtení Nástroje pro vytváření uživatelských profilů (CGS Labs CAD Profile Creator), s jehož pomocí si jednoduše a přehldně zvolte, nad jakým CAD a jeho profilem vytvoříte nový profil pro instalovaný software a volbu potvrďte.

V případě potřeby pro vytvoření více profilů nad jinými verzemi či CAD jádry využijte ve zmíněném Nástroji tlačítko Advance – pro rozšířené zobrazení CGS Labs Profile Creator, viz níž.

Tvorba a úprava uživatelského profilu pomocí CGS Labs Profile Creator

Chcete-li zpětně přidat, upravit a nebo odstranit některý uživatelský profil programu, využijte proto Nástroje pro vytváření uživatelských profilů.

Kde nalezeneta tři možnosti – Vytvořit, Upravit a nebo zobrazit Základní, zjednodušené okno tohoto nástroje, které se zobrazí automaticky po instalaci programu.

Přehldedně si tak upravujte a vytvářejte profily dle potřeby i napříč CAD platformami.

Spuštění programu

Spuštění se provádí právě již pomocí zástupců Vámi vytvořených uživatelských profilů, vytvořeného v Panelu Start Windows a nebo na Ploše.

Při spuštění Vás může informovat zabezpečení AutoCADu o načítání aplikace, zde tedy potvrďte tlačítkem Vždy načíst a následně ještě vyskočí okno o vytváření pracovního prostoru , které také potvrďte. Tím je vše hotovo a je případně možné přejít k aktivaci programu. Na obrázku je náhled nainstalovaného řešení ve verzi 2021 .

Podporované CAD platformy

Nové verze aplikací CGS Labs jsou kompatibilní s AutoCAD, AutoCAD Civil 3D, AutoCAD Map 3DAutoCAD Architecture a s BricsCAD Pro a Platinum. Podporovány jsou pouze 64bitové verze!

civil3dlogo AutoCAD logo

V případě zájmu o produkt Autopath neváhejte kontaktovat Vašeho obchodníka ADEON CZ, případně naše obchodní oddělení.

Napsat komentář