Nové verze infrastrukturních řešení CGS Labs 2021 od ADEON CZ

Máme tu léto, a kromě dovolených je tu opět i čas na nové verze našich software, kterých máme letos opět celou řadu… pojďme tedy začít naším želízkem v ohni, a to ucelenými řešeními CGS Labs 2021.

Partnerské produkty CGS Labs jsou řešeními s důrazem na praktičnost, přehlednost a rychlost práce pro tvorbu zcela detailních modelů od pozemních komunikací, kolejových svršků až po říční toky. Modelář příčných řezů je přehledný, jednoduchý a uživatel může zcela vypustit nutnost znalosti kódování, Subassembly Composeru apod., jak je tomu u Civil 3D. Nová verze má v současnosti označení CGS Labs Civil Solution 2021.0, build 250 (pro naší českou kotlinu a Slovensko výdáváme v příštím týdnu build 265)…. to jen pro zajímavost.

Důležité ale je, že nová verze je kompatibilní s Autodesk řadou 2021 a především, kromě dalších úprav, případných oprav apod. obsahuje důležité a praktické novinky, a to ve zkratce:

  • Začněme novinkou pro české prostředí, a to plnou implementací aktuální normy Projektování silnic a dálnic ČSN 73 6101, která vystřídala v programu normu původní (Projektování místních komunikací ČSN 73 6110 je součástí programu již dlouhou dobu).
  • Zjednodušené dialogové okno tvorby podélného profilu.

  • Nový Správce pohledů příčných řezů, který Vám umožní procházení řezů výběrem daného řezu v okně správce bez nutnosti zoomování v modelovém prostoru. Zároveň Vás dokáže přiblížit na konkrétní prvek v řezu díky pouhému výběru objektu ve správci pohledů, a to vše s přednastaveným zmenšením/zvětšením, které lze zvolit výběrem ze seznamu, případně si určit vlastní velikost a umístění okna výřezu pro pohled, které je poté převzato pro všechny Vámi procházené řezy.
  • Používáte další nadstavby třetích stran jako např. GEO TOOLS, Sewer+ a další profesní nadstavby? Nově upravený instalátor je k těmto nadstavbám zobrazovaných pod stejným CAD profilem šetrný a zamezí případné nekompatibilitě mezi CGS Labs a dalšími programy.
  • Dále je zde nově podpora IFC formátu 4.2, tedy formátu s podporou např. úseček, oblouků, křivek, 3D křivek, ploch, bloků a dalších.

Samozřejmě s verzemi 2021 přicházejí i nové funkce do jednotlivých řešení, zmínit můžeme např. novinky spojené s vydáním programu vlečných/obalových křivek Autopath Ultimate 2021 s podporou 3D objektů, s možností vkládání atributů a to včetně podpory IFC formátu 4.2 a mnohé další.

Podporované CAD platformy

Nové verze aplikací CGS Labs jsou kompatibilní s AutoCAD, AutoCAD Civil 3D, AutoCAD Map 3DAutoCAD Architecture ve verzi 2016-2021 a s BricsCAD Pro a Platinum V18-V20. Podporovány jsou pouze 64bitové verze!

civil3dlogo AutoCAD logo

V případě zájmu o produkt Autopath neváhejte kontaktovat Vašeho obchodníka ADEON CZ, případně naše obchodní oddělení.

Napsat komentář