Plná či částečná nefunkčnost Autodesk software verzí 2017 a nižších pod Windows 10

Používáte anebo se snažíte nainstalovat Autodesk software verzí 2017 a nižších na OS MS Windows 10 a programy částečně či zcela nefungují a případně je není možné nainstalovat?

civil3dlogo    AutoCAD logo

Problém

Jak již bylo výše zmíněno, pokud se Vám naskytly problémy anebo se chystáte instalovat produkty Autodesk verzí 2017 a nižších na pracovní stanici s Windows 10, prosím věnujte chvilku k přečtení této zprávy. Nefunkčnost či nemožnost nainstalovat Autodesk produkty těchto verzí mohou být spojeny s knihovnou .NET verze 4.7.Problém

Zjištění, jakou verzi OS Windows 10 máte na Vaší pracovní stanici nainstalovánu, je možné takto:

Přejděte do informací o systému Windows, například klávesou zkratkou Windows + i, otevře se Vám následně okno, ve kterém zvolte v levé dolní částí řádek O systému.

oprava_chyb-OS_Win10_CSY

Zde v řádku Verze zjistíte verzi Vašeho OS Windows 10.

Řešení nastalé situace

Problémy může v těchto dnech způsobovat právě aktualizace s číslem Windows 10 na verzi 1703 anebo novější. Tato nová verze obsahuje verzi .NET 4.7.. Ta je vzhledem ke kompatibilitě Autodesk produktů starších řad od 2017 včetně problémová. Microsoft bohužel neumožňuje ponížení již nainstalované verze .NET a z tohoto důvodu je uživatel nucen do lhůty 10 dnů od instalace Windows verze 1703 či vyšší aktualizace vrátit zpět. Pokud tato 10ti denní lhůta uběhne, je nutné reinstalovat celý OS Windows 10 a zakázat aktualizace Creator Update, případně je možné pokusit se o obnovu systému z některé z předchozích záloh. Je-li zmíněný Creator Update již součástí instalačního balíčku Windows 10, není možné jej již odinstalovat. V tomto případě je nutné buďto získat starší instalátor Windows, Creator Update neobsahující, nebo je nutné nainstalovat novější verzi AutoCAD / Civil 3D.

Napsat komentář