Podsestava pro zárubní zeď KE STAŽENÍ!

Po sváteční odmlce se vracíme s opožděným dárkem všem čtenářům blogu. V příspěvku naleznete podsestavu pro tvorbu zárubní zdi. Rozšiřujeme tak naši knihovnu podsestav.

Podsestava je ke stažení ZDE nebo ZDE !

Jedná se o zárubní zeď která umí reagovat na změnu velikosti zářezu a podle toho modulově přidávat bloky. Lze tímto tedy modelovat např. gabionovou zeď. Podsestava umožňuje sestavit až 10 bloků na sebe, přičemž je možno upravovat velikost modulu spolu s dalšími parametry zdi (včetně tvaru a velikosti základ).

Parametry podsestavy

Podsestava je kódově označena v duchu ČSN podsestav, obsahuje tedy kódy „Povrch“ a „RefPovrch“ pro snadnou definici horní a spodní linie. Rovněž body jsou popsány kódy:

ZZ – obecný bod

ZZO – Bod pro výškovou kótu zdi

ZZZ – Bod pro výškovou kótu základu

Podsestava také obsahuje kódy tvaru zdi (ZZBlok) a základu (ZZZaklad).

Kódy podsestavy

Jak podsestava funguje v praxi si můžete ověřit na videu.

Pokud Vám na podsestavě něco chybí, potřebujete něco upravit případně vytvořit zcela novou podsestavu, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme.

 

4 thoughts to “Podsestava pro zárubní zeď KE STAŽENÍ!”

  1. Dobrý den, chtěl jsem si podsestavu vyzkoušet, ale bohužel mi v Civilu 2014 nefunguje správně – zobrazí se pouze červené kolečko. Ani v Subassembly Composeru 2014 nefunguje, tam vyskočí hláška, že „.pkt is invalid“ a že „.atc file is missing“. Zatím jsem s podsestavami z vyšších ani z nižších Civilů problémy neměl. Nevíte, prosím, v čem by mohl být problém? Předem děkuji. Pešek

  2. Dobrý den,
    mám k dispozici legální C3D v české lokalizaci. Děkuji za 2. verzi podsestavy, vyzkoušel jsem ji v Composeru i v projektu a bohužel nefunguje. Asi bude problém v tom, že používám starší verzi programu 🙁 Ale to nevadí, pokusím se vlastní zárubní zídku vyrobit v Subassembly Composeru. Jen bych Vás chtěl poprosit, bylo by možné nasdílet printscreen s Flowchartem, kde by byla vidět vzájemná závislost bodů a rozhodovací kriterium pro „decision“?

Napsat komentář