Rychlý tip – Místní nabídka AutoCADu do Civil 3D

Nejednou došlo při školeních na dotaz, proč místní nabídka v Civil 3D je oproti AutoCADu taková graficky ochuzená a při bližším pohledu uživatelé zjistili, že v ní chybí i možnost uchopovacího objektu geometrického středu. Pojďme si v krátkosti ukázat, jak místní nabídku C3D upravit podle vzoru AutoCADu.

Dnes se tedy podíváme na krátký tip, jak si uzpůsobit místní nabídku Civil 3D (spouštěnou např. Shift + pravé tlačítky myši při aktivním příkazu úsečky, křivky, editačních příkazech typu kopie, posun atd.) do zobrazení shodného s AutoCADem, viz násl. obrázek pro porovnání.

Příkaz CUI

Jak na to? Úprava je ve skutečnosti jednoduchá, začněme zadáním příkazu CUI.

Okno Úpravy uživatelského rozhraní

V následujícím okně Úprav uživatelského rozhraní, nalezněte řádek pojmenovaný Částečné soubory uživatelských úprav, po rozbalení tohoto řádku rozbalte řádek ACAD, dále řádek Místní nabídky a pod nimi nalezněte a pravým tlačítkem myši vyberte možnost kopírovat řádek Nabídka uchopování objektů.

 

Nyní je třeba vrátit se do hlavní části CIVIL, v ní nalézt opět sekci Místní nabídky, kterou je třeba přes pravé tlačítko myši Vymazat.

  

Poté je možné opět pomocí pravého tlačítka myši v sekci Místní nabídky vložit z druhého předešlého bodu zkopírovanou Místní nabídku AutoCADu.

Výsledný vzhled Místní nabídky

Potvrdíte-li tlačítkem Použít a OK po zmíněných úpravách Uživatelského rozhraní toto okno, vrátíte se nazpět do Civil 3D a Vaše Místní nabídka bude nyní vypadat shodně, jako v AutoCADu, tedy takto:

06-C3D_Shortcut_menu_as_AutoCAD

One thought to “Rychlý tip – Místní nabídka AutoCADu do Civil 3D”

  1. Dobrý den,

    toto je zajímavý tip, který se mi úspěšně povedlo v C3D nastavit 🙂 Chtěl bych se ovšem zeptat, zda je možné nějakým způsobem uplatnit tento postup i v případě, kdy po zadání příkazu „-hladina“ se liší nabídka možností pro různé vykreslovací styly (.ctb / . stb). Jelikož používám šablony s .ctb i .stb nedaří se mi nastavit LISP, který využívá založení nové hladiny, jelikož se příkazy v menu -hladina prostě jmenují jinak…

    Děkuji a přeji pěkný den
    Robin

Napsat komentář