Sewer+ jak na nápravu “rozhozených” popisků uzlů či šachet

Pokud se Vám náhodou stane, že v situaci vytvořené pomocí Sewer+, dojde k chybě zarovnání popisků šachet, resp. uzlů, neobávejte se, náprava je velmi jednoduchá. Pojďme se podívat jak na to.“Vyšší” moc, tedy nějaké nesprávné 0 a 1 mohou mít za následek, že se uživatel může setkat s nepsrávným zarovnáním popisků u vrcholu šachty či uzlu trubní či datové sítě apod. Popisek pak může vypat např. takto (obr. vlevo) na místo úhledného zarovnaného popisku (obr. vpravo):

Náprava zarovnání popisku/ů je možná třemi obdobnými způsoby a to buďto selektivně, jen pro danou šachtu / uzel. Skrze Paletu projektu nalezněte ve stromu projektu daný uzel, po jeho výběru myší zvolte následně pravé tlačítko myši a zde zvolte volbu nazvanou Obnovit pozici atributu.

Následně budete informování o restartu pozice popisku

a jak Vás dialog upozorní, následně již jen nechte grafiku v situaci pro danou danou trasu překreslit :v databázi Sewer+ je poloha již zanesena, překreslením v DWG jen upravíte grafický výstup programu):

Následně dojde během vteřiny k překreslení osy a vykreslení správně zarovnaného popisku:

Video – Jak nápravu “rozhozených” popisků uzlů či šachet v situaci Sewer+

Pokud spíše než čtení, preferujete shlédnutí videa, jak na to, připravili jsme jej pro Vás zde:

Podporované CAD platformy

SEWER+ podporuje verze aplikace AutoCAD Civil 3D, AutoCAD nebo AutoCAD Map 3D, stejně jako BricsCAD Pro a Platinum anebo ZW CAD.

civil3dlogoAutoCAD logo

 

 

Napsat komentář