Tvorba okružní křižovatky – Vehicle Tracking

Autodesk Vehicle Tracking je nástavbová aplikace na platformu AutoCADu.

Tento program obsahuje funkce pro návrh liniových (dopravních staveb). V programu naleznete Obalové křivky vozidel a to jak ve 2D, ale také i ve 3D, návrh parkovacích stání a návrh tvorby okružní křižovatky.  Od verze 2016 je tento program plně v češtině a jsou v něm obsaženy české knihovny dle platných technických předpisů.

V tomto příspěvku se budeme věnovat jedné ze tří částí programu a to jest využití programu pro návrh okružní křižovatky v programu AutoCAD Civil 3D.

okružní křižovatka

Návrh křižovatky je mnohem propracovanější než při použití tvorby okružní křižovatky za pomoci funkcí Civilu 3D.

Program využívá vytvořené trasy a jejich podélné profily, vytvoříte si model koridoru dle vašich vzorových řezů včetně vytvoření výsledného povrchu z koridoru. Nespornou výhodou programu je velice interaktivní návrh křižovatky, kde za úchopové body můžete měnit směr větví, poloměry oblouků, středového ostrova, délky dělících ostrůvků, umístnění přechodů pro chodce, atd. Tyto náležitosti lze také  měnit i v dialogovém okně editace okružní křižovatky. Program tvorby okružní křižovatky disponuje dalšími užitečnými funkcemi (ověření nejrychlejších tras, rozhledy,…).

Několik základních funkcí programu můžete zhlédnout zde na videu.

?wmode=transparent“ frameborder=“0″ allowfullscreen>

Napsat komentář